A találkozót az azt követő közös sajtótájékoztatón mindkét fél nagyon fontosnak értékelte. Bajnai Gordon a nemzetpolitika alakulásáról szólva azt hangsúlyozta, hogy komoly veszélynek tartja a belpolitikai konfliktusok és a megosztottság exportját a határon túli magyarok közé, ami szerinte „mintha erősödött volna” az elmúlt időszakban.
Solymos László annak a véleményének adott hangot, hogy a Fidesz-kormány figyelmen kívül hagyja 150 ezer szlovákiai magyar szavazó döntését akkor, amikor „semmibe veszi” a Most-Híd pártot.
Bajnai Magyarország nemzetpolitikája kapcsán elmondta: annak alakulását 2014 után konkrét alapelvek mentén képzeli el. Ezek egyike, hogy a jövőben a magyar kormányt s annak nemzetpolitikáját csak az kell, hogy minősítse, hogy a határon túli magyaroknak a gyakorlatban „jobb esélyük van-e magyarként megmaradni és boldogulni, vagy rosszabb”. A másik alapelv a kettős állampolgárság intézményének, illetve a határon túli magyaroknak megadott szavazati jog megtartása. „A kettős állampolgárság megszerzéséhez való jogot, sem pedig a szavazati jogot a kormányváltás után sem kívánjuk visszavenni” – szögezte le Bajnai.
Az Együtt 2014-PM vezetője ugyanakkor rámutatott: a kettős állampolgársághoz kapcsolódó szavazati jog kapcsán több veszélyt is lát. Ezek legjelentősebbikét Bajnai szerint az jelenti, hogy a magyar belpolitikai megosztottság és a belpolitikai konfliktusok „exportálódnak” a határon túlra. „Nem szabad, hogy ez a megosztottság érvényesítse a magyarság érdekérvényesítő képességét azokban az országokban, ahol ezek a magyarok élnek” – szögezte le Bajnai, hozzátéve: 2014 után a magyarokat képviselő minden egyes szervezetet az adott országukban való támogatottságuk arányában kell támogatni.
Az Együtt 2014-PM szövetség vezetője pénteki szlovákiai látogatása során Berényi Józseffel, a Magyar Közösség Pártja (MKP) elnökével is találkozót kezdeményezett, ez azonban nem jött létre. Berényi József ezzel kapcsolatban az MTI-nek elmondta: a találkozó létrehozásával a Haza és Haladás Alapítvány titkársága szólította meg az MKP-t. „Bajnai Gordon jelen helyzetben nem tölt be közjogi tisztséget, és így nem tudja közvetlenül befolyásolni a szlovákiai magyarság sorsát, és egyben mint alapítvány szólított meg bennünket, így ez a találkozó nem időszerű” – szögezte le az MKP elnöke. Hozzátette: Magyarországon már most nagyon erős nem hivatalos előkampány folyik a jövő évi parlamenti választások előtt, az európai politikai kultúra pedig azt kívánja, hogy az Európai Néppártban tömörülő testvérpártjaikat támogassák, ezek pedig Magyarországon a Fidesz és a KDNP.